مطالعات فرصت پروژه اسپارو رشت

شرکت دوان ایرانیان در آذرماه سال 1397 همکاری خود با شرکت پارس سازه را در خصوص انجام پروژه تحقیقات بازار و مطالعات فرصت پروژه اسپارو رشت آغاز کرد.
در ابتدا، مطالعات اسناد فرداست شهری به منظور آشنایی ابتدایی با این ویژگی های این شهر، طرح های مصوب شهری و توسعه ای و الگوی توسعه منطقه در دستور کار تیم مطالعاتی دوان قرار گرفت. بررسی اسناد فرداست همچون طرح جامع و تفصیلی از جمله قدم های بسیار حائز اهمیت در روند انجام مطالعات فرصت است زیرا این قوانین و ویژگی ها نمی توانند در خلق کانسپت های نهایی نادیده انگاشته شوند.

در گام بعدی، تیم تحقیقات بازار دوان عازم شهر رشت شد تا تحقیقات میدانی خود را آغاز کند. تحقیقات میدانی یا Market Research در پروژه اسپارو شهر رشت شامل سه دسته سرفصل اصلی می باشد که هدف از تهیه آن شناخت کامل مردمان شهر و رقبا و الگوهای واقعی توسعه و رشد شهر است. مطالعه و بررسی ویژگی های کالبدی، اقتصادی و اجتماعی بخش های مختلف شهر، طبقه بندی هسته های فعالیتی و کسب و کار، جمع آوری مشخصات مربوط به قیمت و نوع واگذاری واحدهای تجاری، اداری و مسکونی، بررسی و شناخت رقبای بالقوه در بخش های مختلف عملکردی شامل پروژه های ساخته شده و در حال بهره برداری و پروژه های در حال ساخت، بررسی نیازها، کمبودها و پتانسیل های رشد و مصاحبه با گروه های مختلفی از شهروندان و یا افراد آشنا به این شهر؛ سرفصل های تحقیقات میدانی را تشکیل داده است.

بخش بعدی در این مطالعه تبیین ویژگی های عملکردی، استانداردها و نمونه های موردی ملی و بین المللی در خصوص تمامی کاربری های متصور در خلق سناریوهای توسعه می باشد. مفاهیم به روز و استانداردهای نوین ساخت، بهره برداری و مدیریت همواره به عنوان الگوهایی برای توسعه یک پروژه موفق باید مدنظر قرار بگیرند تا از یک سو نیازهای گروه مخاطب به خوبی در آن برآورده شده و جذابیت پروژه از حیث نوآوری و خلق مفاهیم جدید افزایش یابد و از سوی دیگر از اشتباهات و خطاهای محتمل در تعریف پروژه جلوگیری شود.
آخرین بخش از این مطالعات تببین سناریو های توسعه متصور برای پروژه می باشد. در خلق سناریوهای توسعه، نیاز بازار، ترجیحات کارفرما، وقایع بازار املاک و مستغلات و استانداردها و مفاهیم توسعه مد نظر قرار گرفته و در جلساتی مشترک در کارگروهای تخصصی به بحث و تبادل نظر راجع به آنها پرداخته شد. تحلیل های مالی در هر فاز از توسعه سناریوها درک بهتری نسبت به نکات مثبت و منفی و مقایسه میان سناریوها در اختیار کارفرما و اعضای کارگروه تخصصی و کارگروه مدیریتی قرار داده است. در نهایت سناریوهای برتر با هدف خلق بهترین گزینه ممکن برای توسعه پروژه در اختیار کارفرما قرار گرفت تا با توجه به راهبردهای بنیادین سازمان خود، بهترین انتخاب و تصمیم را در خصوص پروژه اتخاذ کنند. دوان ایرانیان به عنوان بخش تفکیک ناپذیر صنعت ساختمان ایران، خدمات تحقیقات بازار و مطالعات فرصت مربوط به پروژه های ساخت و ساز را با بهره گیری از تجارب گروهی، خرد جمعی و دانش خبرگان تکمیل می کند تا خروجی پروژه رضایت کامل کارفرما را در کنار رعایت چهارچوب ها و استاندارد های لازم و انعکاس ترجیحات کارفرما به همراه داشته باشد.

 

 

مطالعات فرصت برج پارس (تهران)

پروژه پارس با مساحت زمین 5,295 مترمربع در ابتدای خیابان خواجه عبدالله انصاری با دسترسی مناسب به خیابان شریعتی قرار گرفته است. از لحاظ تقسیمات اداری شهر تهران این پروژه در منطقه 4 واقع شده است و در نزدیکی منطقه 7 قرار دارد. اعتبار سازنده و کارفرما، همجواری با هسته ترافیکی حمل و نقل عمومی سیدخندان، مجوز و پروانه ساخت مطلوب، دسترسی مناسب به شریان های اصلی شهر و دسترسی مناسب به امکانات رفاهی و شهری از جمله نقاط مثبت این پروژه می باشد.

شرکت دوان ایرانیان با توجه به شرایط پروژه، همچون قرار گرفتن زمین در پهنه s طرح تفصیلی، برخورداری از تیم معماری و طراحی قوی و با توجه به مطالب ذیل پس از بررسی و اخذ بازخورد، به ارائه سناریوهای توسعه پرداخت.

تحقیقات میدانی 140 مورد اداری در تهران

مطالعه بر روی گروه ­های کانونی

بررسی پروژه‌ های لاکچری و اخذ بازخورد از مطلعین و برخی از مالکان

بررسی روند شکل‌گیری برج ­های اداری در کشورهای منطقه

اعمال نظر خبرگی کارشناسان شرکت دوان ایرانیان

وضعیت رشد برج ­های اداری در تهران و کلانشهرهای بزرگ و پیش بینی روند آتی

پیشنهادات شرکت دوان ایرانیان در قالب 4 سناریو تهیه و به مالک پروژه ارائه گردید. سناریوی نهایی پیشنهادی توسط شرکت دوان ایرانیان با طراحی دو گروه معمار و شهرساز به کارفرما تحویل داده شد. معرفی گروه معماری و شهرسازی یونانی YAP به کارفرما برای طراحی سناریوی نهایی، سبب شد تا طرح نهایی پروژه از حد بالای استانداردهای بین المللی طراحی برج های اداری- تجاری برخوردار باشد.

 

 

 

مطالعات فرصت برج تجارت بین الملل تهران

پروژه برج تجارت بین الملل تهران در خیابان شیراز جنوبی با دسترسی مناسبی به بزرگراه همت و کردستان قرار گرفته است و متراژ زیر بنای آن حدود 819،175 متر مربع می باشد. شرکت گسترش سرمایه گذاری سبا به عنوان مالک و سرمایه گذار این طرح عظیم در سال 1393 مطالعات فرصت این پروژه را به شرکت دوان ایرانیان واگذار نمود. این مطالعات در چندین فاز به شرح ذیل انجام گرفت .

فاز اول: شناسایی محدوده پروژه، شامل معرفی الگوهای حاکم بر محیط پیرامونی بخصوص الگوهای بکاررفته در پروژه های موفق، بررسی ضوابط شهری و ظرفیت­ های عمومی منطقه، الگوهای معماری و ساخت پروژه‌های مشابه منطقه و سیاست های قیمتگذاری و فروش پروژه ­های مشابه در منطقه.

فاز دوم: مطالعات بازار، تحلیل و استخراج مزیت های رقابتی، تحلیل سناریوهای ارزش آفرین، شناخت مشتریان هدف، ارائه مکانیزم‌های قیمت گذاری و فروش، و ارائه خطوط کلی رهنما برای تیم طراحی.

فاز سوم: تحلیل های مالی، شامل برآورد درآمد و هزینه پروژه و پیشنهادهای بودجه‌ای و محاسبه شاخص های مالی.

سناریوی برتر همواره با توجه به مقایسه تحلیل های مالی و در نظر گرفتن ریسک های موجود در بازار انتخاب می شود. در این مرحله با توجه به نتایج مطالعه گروه ­های کانونی، پروژه­ های بنام اداری- تجاری، پروژه­های فراملی و تحلیل­ های مالی- اقتصادی گزینه ­هایی با ویژگی ­های متفاوت برای پروژه تجارت بین الملل تهران ارائه می ­شود.

با توجه به بررسی های انجام شده در فصل اول مطالعات فرصت، استراتژی­ های عنوان شده بر روی نقاط قوت و ضعف و فرصت­ ها و تهدیدهای پروژه از آنجائیکه ماهیت پروژه ایجاب می­ نماید استراتژی قابل استفاده و استناد، استفاده از استراتژی تهاجم (SO) می باشد.

 برای اطلاعات بیشتر به وب سایت پروژه مراجعه فرمایید:

http://saba-inv.com/

 

 

مطالعات فرصت برج های دوقلوی حکیم (تهران)

شرکت بهناد بنا به عنوان یکی از شرکت های معتبر ابینه تمایل به ساخت پروژه ای در زمینی با مساحت 6662 مترمربع در حاشیه بزرگراه حکیم داشته و در همین خصوص همکاری مشترکی بین این شرکت و شرکت دوان ایرانیان در سال 1393 با هدف دستیابی به موارد ذیل صورت گرفت:

فاز اول: شناسایی محدوده پروژه، شامل معرفی الگوهای حاکم بر محیط پیرامونی بخصوصص الگو های بکار رفته در پروژه های موفق

فاز دوم: مطالعات بازار، تحلیل و استخراج مزیت های رقابتی ، شناخت مشتریان هدف و ...

فاز سوم: تحلیل های مالی، شامل برآورد درآمد هزینه پروژه و پیشنهادهای بودجه ای و محاسبه شاخص های مالی و ...

این مطالعه در قالب شش بخش و مجلد تهیه شده است که محتوای هر بخش به شرح ذیل می باشد:

بخش اول: بررسی های محیطی و مطالعه جامع کلانشهر تهران

بخش دوم: بررسی برج های شاخص موجود و در حال احداث در محدوده اطراف پروژه

بخش سوم: بررسی پروژه های شاخص تهران و ایران و همچنین مراکز مالی در منطقه خاور میانه

بخش چهارم: بررسی استانداردهای دفاتر اداری

بخش پنجم: سناریوهای پیشنهادی و تحلیل های مالی (سه سناریوی توسعه)

بخش ششم: تحقیقات میدانی 140 مورد اداری در تهران

سه سناریو برای توسعه برج حکیم (در زمینی با مساحت 6662 مترمربع) تهیه شدکه در تمامی آنها تعداد طبقات 9 طبقه زیر زمین، یک طبقه به عنوان همکف، یک نیم طبقه و 38 طبقه روی نیم طبقه در نظر گرفته شده است. تفاوت اصلی سناریوها در سطح کیفی ساخت، نحوه عرضه به بازار و تأمین مالی پروژه است. برج های اداری دو قلوی حکیم، برج های دوقلوی مالی و اقتصادی ایران، و مدل تأمین مالی پروژه از طریق فاینانس؛ سه سناریوی این پروژه می باشد.

 

هایپر استار

یکی از افتخارات شرکت دوان ایرانیان امضاء تفاهم نامه اي با شرکت هايپر ماركت هاي ماف پارس در تاریخ 16 آبان سال 1389 به منظور بررسي و شناسايي فرصت هاي حضور و مشاركت تجاري این گروه در پروژه هاي مطرح كشور می باشد. این همكاري تا حصول نتيجه و برنامه ريزي جهت آشنايي و ايجاد تفاهم بين هايپر ماركت هاي ماف پارس و مالكين پروژه هاي قابل تعريف ادامه خواهد داشت و متکی بر رزومه و پشتوانه تخصصي موسسین و كارشناسان شرکت دوان ایرانیان خواهد بود.

در این راستا مطالعات گسترده ای به دو زبان انگلیسی و فارسی به شرح ذیل صورت گرفت:

بررسی و شناسایی کلان شهر تهران

بررسی موقعیت های مکانی پیشنهادی جهت احداث و راه اندازی فروشگاه در شهر تهران و کرج

بررسی موقعیت های اداری جهت استقرار دفتر مرکزی هایپر استار در شهر تهران

مطالعات فرصت برج باغ اراج (تاریانا) (تهران)

پروژه تاریانا در محله اراج واقع شده است. این محله محدوده جغرافیایی از شمال به اتوبان ارتش، از جنوب به اتوبان شهید بابایی، از شرق به اتوبان امام علی و از غرب به خیابان شهید لنگری و میدان اراج منتهی می شود. در محله اراج به دو نکته قابل توجه می توان اشاره نمود: یکی وجود بیشترین ارگان های نظامی در سطح محله که از مجموع کل منطقه بیشتر می باشد و دیگری وجود باغ بزرگی موسوم به باغ اوقاف که به عنوان اصلی ترین عامل تنفسی محله اراج و محلات اطراف به شمار می آید. این باغ بزرگ با مشخصه خاص وقفی بودن، موضوع مطالعات فرصت برج باغ تاریانا می باشد.

بدین منظور در فصل اول تحت عنوان تحقیقات بازار مشخصات کیفی و کمی محله اراج و تمامی محلات مجاور شامل فرمانیه، نیاوران، زعفرانیه، تجریش، ازگل، اقدسیه، آجودانیه، داراباد، کاشانک و سوهانک بررسی شده است. رفتار مصرف کننده در تمامی این محلات مورد تحلیل قرار گرفته و پروژه های شاخص ساختمانی آنها بررسی شده است. در فصل دوم وقف از نگرش بازار مورد تحلیل قرار گرفته است. پروژه های وقفی در حال ساخت سازمان اوقاف استان تهران مطالعه شده و خصوصیات آنها طبقه بندی و تحلیل شده است. کشف ذهنیت مخاطبان در خصوص املاک وقفی از دیگر بخش های این فصل می باشد. در نهایت، با توجه به فصول گذشته، پروژه مدنظر در قالب سناریوهایی تعریف شده و تحلیل های مالی شامل هزینه های پروژه، فازبندی اجرایی، توزیع هزینه ها و درآمدها، جریان وجوه نقد، شاخص های اقتصادی، آنالیز حساسیت و تأمین مالی پروژه تدوین شده است.

بازار روز وحدت (کرج)

بازار روز وحدت با داشتن کارفرمایی معتبر (دفتر مهندسی سی سی با مشارکت سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری کرج)، معماری زیبا، کیفیت بالای اجرا، تأسیسات کامل و مناسب و موقعیتی عالی در شهر کرج، از جمله پروژه های منحصر به فرد این شهر محسوب می شود. این پروژه در زمینی به مساحت 9382 مترمربع در 3 طبقه در شهرک وحدت کرج احداث گردیده است. وجود پارکینگ مناسب برای بازدیدکنندگان و قرارگیری بازار میوه و تره بار در این مجموعه از نقاط مثبت آن محسوب می شود.

شرکت دوان ایرانیان در سال 1391، در طی قراردادی مشاوره بازاریابی و فروش این پروژه را به عهده گرفت. تنظیم نظام منسجم بهره برداری و قیمت گذاری واحدهای این مجموعه از جمله خدمات ارائه شده می باشد.

انبارهای منطقه ویژه

منطقه ویژه اقتصادی زرندیه در 38 کیلومتری جنوب غربی تهران بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سال 1390 در لیست مناطق ویژه اقتصادی جای گرفت . مساحت این منطقه 1400 هکتار با گرایش گردشگری – تجاری – صنعتی می باشد.

طی این مصوبه شرکت توسعه سیاحان سرزمین ایرانیان به عنوان یک شرکت غیر دولتی به عنوان سازمان مسئول این منطقه معرفی گردید.

این منطقه که بخشی از شهرک سرزمین ایرانیان را تشکیل داده است بخش های انبار ویژه ، شهر خودرو پیست فرمول یک ، نمایشگاه های خودرو ، پیست های آفرود ، ای تی وی (ATV) ، باگی (Buggy) ، موتور کراس و رالی کراس ، مراکز تجاری (CBD) را در خود جای داده است .

شرکت دوان ایرانیان در سال 1390 مطالعات گسترده ای در خصوص انبارهای مناطق و ویژه و آزاد و تدوین استراتژی فروش و واگذاری این بخش مهم اقتصادی را انجام داده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت های مربوطه مراجعه فرمایید:

www.iranianland.ir

www.isez.ir

برج مسکونی ظفر(تهران)

پروژه برج مسکونی ظفر در زمینی به مساحت بیش از 5000 متر مربع و زیر بنای 37000 متر مربع در خیابان فرزان غربی در چند قدمی خیابان ولیعصر واقع شده است. این برج شامل 120 واحد مسکونی با متراژهای 130 الی 340 متر مربع در 24 طبقه با امکانات و خدمات رفاهی و با ضوابط بلند مرتبه سازی هرم طراحی و شکل گرفته است.

بزرگراه های مدرس، حقانی، همت، کردستان و نیایش به این مجموعه موقعیت خاصی داده و به علت وجود تراس ­های وسیع در طبقات بالا و ایوان­های متعدد، از دید و منظر استثنایی برخوردار است .پارامترهایی از قبیل ابعاد زمین و ضوابط هرم در شکل دادن به حجم متقارن و منظم برج نقش مهمی دارند .

کارفرمای این پروژه شرکت نوسازی و ساختمان تهران (نوسا) بوده است که هدف از تاسیس آن جذب سرمایه ها و تجهیز پس اندازها به طور مستقیم و انبوه سازی و سرمایه گذاری در بازار سرمایه می باشد.

شرکت دوان ایرانیان در سال 1392 انجام مطالعات مرتبط با بازاریابی و فروش این مجموعه از جمله قیمت گذاری و تدوین استراتژی های فروش را به عهده گرفت.